Spotkania Młodzieży Polonijnej

Kontynuując naszą tradycję, już za kilka miesięcy zapraszamy ponownie młodzież polonijną do sióstr misjonarek. Tym razem w dniach od 24 do 26 lutego 2023 r. odbędzie się w Rixensart w Belgii Wielkopostne Spotkanie Młodzieży Polonijnej. Nieco później w wakacje, a dokładnie od 21 do 28 lipca 2023 r. Spotkanie będzie miało miejsce w domu głównym Zgromadzenia w Poznaniu – Morasku.

Czym są Spotkania?

Spotkania Młodzieży Polonijnej organizowane przez siostry Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii mają już 10-letnią tradycję. Gromadzą młodzież polonijną, która pragnie wzrastać w wierze, a także budować relacje oparte na wartościach chrześcijańskich.

Pierwsze spotkanie odbyło się w roku 2011. Od tego czasu co roku spotykamy się pod koniec lipca w domu głównym naszego Zgromadzenia w Poznaniu – Morasku. Tam przez kilka dni przez warsztaty, modlitwę i zabawę poznajemy się nawzajem i tworzymy wspólnotę Młodzieży Polonijnej. Następnie wyruszamy w drogę, poznając kolejne zakątki naszego kraju… chcemy w tym czasie poznać także piękno i bogactwo Polski.

Dlaczego warto uczestniczyć w Spotkaniu?

Nasze spotkania to czas modlitwy, doświadczania i pogłębiania swojej wiary, czas spotkań z młodymi, którzy mieszkają w różnych zakątkach świata, a łączy ich przywiązanie do Boga i naszej Ojczyzny.

Oprócz wakacyjnych spotkań spotykamy się także w ciągu roku (zazwyczaj na przełomie lutego i marca) na Weekendowym Spotkaniu Młodzieży Polonijnej. Do tej pory spotkania odbyły się we Francji, w Niemczech, a w roku duszpasterskim spotykamy się w Belgii.

Kontakt i zgłoszenia

Jeśli chcesz wziąć udział w tych spotkaniach, zapraszamy do kontaktu. Zapisz się, przyjedź, zobacz, przeżyj…

Zgłoszenia przyjmuje s. Anna Muszyńska MChR: